Aktualności

Męskie rozmowy w gronie Ojców

MGOPSlogoMiejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że spotkania rodziców dzieci niepełnosprawnych będą odbywały się w każdy ostatni piątek miesiąca. I tak najbliższe spotkanie, tym razem TYLKO DLA OJCÓW, odbędzie się w dniu 28 kwietnia – wyjątkowo o godz:15:30 w świetlicy „Promyczek”, która mieści się w budynku gimnazjum w Daleszycach.
Grupa rodziców, którzy już zdążyli się poznać się i zintegrować podczas poprzednich spotkań zaproponowała tematykę kolejnych zebrań oraz szereg ciekawych inicjatyw. Między innymi pojawił się pomysł na zorganizowanie spotkania tylko w męskim towarzystwie.
Spotkanie poprowadzi Burmistrz Dariusz Meresiński oraz zaproszeni goście: ojcowie dzieci sprawnych inaczej z Kielc oraz Wicedryrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kielcach Grzegorz Ślęzak- (neurologopeda, terapeuta SI), a także specjalista pracy z rodziną prowadzący między innymi audycje w Radiu Kielce.
W najbliższej perspektywie planujemy spotkania z kolejnymi specjalistami, zaprosimy Państwa także na rajd i wspólne biesiadowanie przy ognisku. To od uczestników będzie zależało jaką formułę przybiorą spotkania. Jesteśmy jednak przekonani, że posłużą one zawiązaniu się nowych, cennych znajomości, przyjaźni oraz wsparcia. Jednocześnie przypominamy, że osobą do kontaktu z rodzicami dzieci niepełnosprawnych jest pani Helena Baltyn – pracownik MGOPS Daleszyce. Spotkania mają charakter otwarty co oznacza, że można swobodnie dołączyć do grupy nie czekając na zaproszenie. Każdy rodzic jest mile widziany. Przypominamy również, iż przewodniczącą pierwszej grupy wsparcia w gminie Daleszyce została wybrana pani Beata Maciejewska. Być może spotkanie z ojcami wyłoni również pana, który wesprze nasze działania.
Serdecznie zapraszamy
28.04.2017 „Świetlica Promyczek”
Budynek Gimnazjum (I piętro)

Nie mam pieniędzy, żeby zapłacić dzieciom i wnuczce za opiekę…

Jak wynika z licznych rozmów i obserwacji pracowników MGOPS, coraz częściej zdarzają się przypadki kiedy osoba w podeszłym wieku – często czyjaś mama lub ojciec, pozostają w życiu ze swoimi problemami totalnie osamotnieni, pomimo faktu posiadania rodziny – w wielu przypadkach licznej i mieszkającej w pobliżu.

Więcej „Nie mam pieniędzy, żeby zapłacić dzieciom i wnuczce za opiekę…”

Ogłoszenie – potrzebni opiekunowie

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Daleszycach poszukuje osób ,które po wcześniejszym przeszkoleniu mogłyby zostać kandydatami na opiekunkę/opiekuna.
Zgodnie z ustawą o pomocy społecznej zadaniem Gminy jest organizacja usług opiekuńczych obejmujących pomoc w zaspokojeniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację oraz w miarę możliwości zapewnienie kontaktów z otoczeniem. Powyższa pomoc przysługuje osobie samotnej, która z powodu podeszłego wieku, choroby lub innych przyczyn wymaga pomocy innych osób a jest jej pozbawiona. Chętnych do podjęcia się takiej pracy zapraszamy do naszego Ośrodka w godz:7:30-15:30 na wstępną rozmowę.

Spotkanie z rodzicami dzieci niepełnosprawnych

16 marca odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci niepełnosprawnych, zorganizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Daleszycach, podczas którego można było m.in. uzyskać informacje na temat różnych form wsparcia oraz zasięgnąć porad specjalistów. Liczna frekwencja uczestników była potwierdzeniem zapotrzebowania na tego typu inicjatywy.
– To kolejne już działanie na rzecz osób niepełnosprawnych w naszej gminie. Od lutego działa Grupa Wsparcia Rodziców dzieci borykających się z tym problemem – mówi Kierownik MGOPS Renata Segiecińska.
Miejscem spotkania było daleszyckie gimnazjum, a otworzył je Burmistrz Dariusz Meresiński. Witając zgromadzonych zapewnił, że wspólne rozmowy w takim gronie będą odbywały się regularnie, po to by umożliwić rodzicom wymianę doświadczeń, by mogli wzajemnie się wspierać oraz dzielić swoimi troskami i obawami. – Celem spotkań jest nie tylko integracja, ale niesienie pomocy w postaci specjalistycznych konsultacji w obszarze zdrowia, pomocy społecznej czy pomocy prawnej, a także przekazywanie informacji na temat możliwych źródeł pozyskania wsparcia – podkreślił Burmistrz.

Więcej „Spotkanie z rodzicami dzieci niepełnosprawnych”

Konkurs na logo Promyczka rozstrzygnięty!

promyczek-logo001

Wiemy, jak będzie wyglądać oficjalne logo Świetlicy Integracyjno-Wspierającej „Promyczek” w Daleszycach. Zwycięski projekt stworzył Bartosz Nosek.
Spośród 23 prac, komisja konkursowa w składzie: Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Daleszycach Alicja Prendota oraz Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Renata Segiecińska najwyżej oceniła projekt Bartosza Noska (Szkoła Podstawowa w Mójczy), drugie miejsce przyznano Wiktorii Ostrowskiej (Gimnazjum w Daleszycach), trzecie miejsce otrzymała praca Karoliny Dzióbek (Szkoła Podstawowa w Mójczy).

Serdecznie gratulujemy!

Więcej „Konkurs na logo Promyczka rozstrzygnięty!”

Panie na Czerwonym Dywanie w Daleszycach

dzien-kobiet-iwona00611 marca był wyjątkowy dla mieszkanek gminy Daleszyce, które tego dnia otoczone zostały wyszukaną elegancją i szykiem. Panie witane były na czerwonym dywanie lampką wykwintnego soku, specjalnie dla nich odbyły się pokazy mody, pokazy kosmetyczne, porady stylistów i fryzjerów. Czekał na nie smaczny tort i cały wachlarz wybornych potraw – a wszystko to z okazji Święta Kobiet. Organizatorzy wydarzenia zadbali o to, aby każda z przedstawicielek płci pięknej poczuła się jak prawdziwa gwiazda.
Obchody Dnia Kobiet w tak niezwykłej formie odbyły się w Daleszycach po raz pierwszy. Do wspólnego świętowania w budynku OSP na daleszyckim rynku zaprosili mieszkanki gminy: Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Więcej „Panie na Czerwonym Dywanie w Daleszycach”

Do góry